Lazer Nedir?

 

 
 

 

 

 

Lazer epilasyon, lazer ışınının, kıla rengini veren pigmentler tarafından emilerek ısıya dönüşmesi, bu ısının kıl köklerine taşınması ve kıl papilasını tahrip etmesi, böylece kalıcı olarak tüylerin çıkmasının engellenmesi işlemidir.


Lazer ile epilasyonda önemli olan olan kökünün tamamen tahrip edilmesidir. Lazer ışığının uygun tipte olmaması ve ısının yeteri kadar derine inememesi, kılı görüntüsel olarak cildimizden temizlesede ciltaltında yüzeysel bir etki yaratmakta ve aynı noktadan tekrar tüy çıkabilmektedir. 


Kalıcı bir lazer epilasyonun başarısını en az 6 ay (bölgeye göre 1 yıla kadar çıkabilir) gibi bir süre, uygulama yapılmadığı süre içinde tüyün çıkmaması durumunda anlayabilmekteyiz. Unutmayalım ki kılı yakmak ile kalıcı olarak kıl kökünü tahrip etmek çok farklı bir iş. Kıl kökünün tahrip edilemediği birçok lazer veya IPL uygulamasında başarısızlık en az 1 yıl sonra anlaşılabilmektedir.
 

Hastanemiz "Kozmetoloji" bölümünde erkek hastalara da tüm bölgeler için laser epilasyon hizmeti verilmektedir.
 

Kaş dizaynı verielerek ve kıl tekniği uygulanarak kaş kontür uygulaması yapılmaktadır.

 

 Sayfanın son güncellenme tarihi: 01.06.2015 16:44
Görüntülenme sayısı: 1675
Özel Bilgi Hastanesi bir “Bilgi Sağlık Grubu” yatırımıdır.Tüm hakları saklıdır © 2010 Bilgi Hastanesi
YASAL UYARI          HASTA HAKLARI           HASTA SORUMLULUKLARI           HASTA SERVİSLERİ           LİNKLER           S.S.S           İLETİŞİM FORMU           SİTE HARİTASI