Çocuk sağlığı kliniğimiz 0-15 yaşına kadar hem ayakta hem de yatarak tüm hastalıkların teşhis ve tedavisini gerçekleştirmektedir. Hastanemizde çocuklar için özel tasarlanmış klinikler, bebek odası, yeni doğan bebek odası alanlarında tanı ve tedavi uygulanmaktadır.

 

Bebeklerin doğumundan itibaren düzenli takipleri uzman hekimlerimiz ve deneyimli personelimizce izlenmektedir. Kliniğimizde bebeklerimizin doğumdan sonra belirli aralıklarla kontrolleri gerçekleştirilmekte ve dünya sağlık örgütünün standartlarına göre aşıları periyodik olarak yapılmaktadır.

 

Çocuk sağlığı ve hastalıkları kliniğimizde, çocuklara koruyucu sağlık hizmetleriyle birlikte hastalıkların erken tanı ve tedavisi hizmetleri sunulması amaçlanmaktadır. Ayrıca anne sütü ile beslenmenin bebeğin gelişimindeki önemli rolünü unutturmamak da kliniğimizdeki en önemli hedeflerden bir tanesidir.

 

Bebek dostu olan hastanemizde, bebeklerin fizyolojik gelişimlerini sağlıklı olarak devam ettirebilmeleri amacıyla bebeklerin ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmeleri konusunda ailelere anne sütünün önemi anlatılmakta, kadın hastalıkları ve doğum kliniği de dahil olmak üzere bu konuda tüm hemşire ve hekimlerimiz çaba göstermektedir.

 

HİZMET VERDİĞİMİZ ANA BAŞLIKLAR

 

- Solunum Yolu Enfeksiyonu

- Büyüme ve Gelişme Takibi

- Yeni Doğan Takip / Yeni Doğan Sarılık Takip / Foto Terapi

- Sağlıklı Çocuk Takip

- Alerji Deri Testi

- Solunum Fonksiyon Testi

- Hızlı Streptokok Antijen Testi

- Troid Fonksiyon Testi

- Boğaz, İdrar Kültürü

- Çölyak Antikor Taraması

- Parazit Taramaları

- Obezite Takip

- Menenjit ve Rota Virüsü Aşısı

- D Vitamini, B12 Vitamini, Çinko Takip

- Anemi Takibi

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Uzm.Dr

Aslı HASÇELİK
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Uzm.Dr.

ESRA CINKILLI AKTAĞ
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Uzm. Dr.

Yusuf Ziya ODABAŞ

Bizden Haberler

  Azerbaycan Halk Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılı dolayısıyla düzenlenen resepsiyon   Enerji Bir-Sen ile Hastanemiz arasında sağlık protokolü imzalandı   Öncü Koleji İle Anlaşma Sağlandı
  Tümünü Görüntüle