• İnönü Mahallesi Batı Bulvarı No:99 Batıkent / Yenimahalle / Ankara

Beyin Ve Sinir Cerrahi

Beyin ve Sinir Cerrahisi Polikliniğimizde Yapılan İşlemler

Hastanemizde, Beyin ve Sinir Cerrahisi bölümümüzde beyin, omurilik ve periferik sinir sistemine yönelik cerrahi prosedürler modern tıbbın ve teknolojik imkanların yardımıyla uygulanmaktadır. Bu amaç doğrultusunda hastanemiz bünyesinde modern tıbbın en ileri tanı yöntemleri kullanılmaktadır.

Omurga hastalıklarında özellikle bel-boyun ağrıları veya fıtıkları, omurilik kanal darlığı ve omurga tümörleri tedavi edilebilmekte; dünyada gelişen yeni cerrahi yöntemlerden (açık-kapalı, mikrocerrahi, omurga vidalama gibi tespit işlemleri, lazer ve nükleoplasti minimal invazif yöntemlerle) hangisinin size daha uygun ve zararsız olacağı, tecrübeli ve konusunda deneyimli uzman kadromuz tarafından belirlenmekte ve uygulanmaktadır.

Çeşitli kazalara bağlı olarak gelişebilen her türlü travmanın (kafa travması, omurga travması vs.) hızlı tanı, teşhis ve bakımı acil servis ve yoğun bakım ünitesi ile birlikte 24 saat boyunca koordineli çalışan beyin ve sinir cerrahisi bölümü tarafından gerçekleştirilebilmektedir.
Beyin tümörleri en ileri mikrocerrahi yöntemleriyle tedavi edilmekte,çocuk veya erişkinlerde hidrosefali hastalığı (kafada su toplanması), şant ve endoskopik ventrikülostomi ameliyatlarıyla tedavi edilebilmektedir.

Periferik sinir hastalıkları, her türlü sinir tuzakları,sıkışmaları, basıları ve kesileri, transplantasyonları, sinir basısına bağlı ağrı ve uyuşmalar, çeşitli mikrocerrahi yöntemler( mikrovasküler dekompresyon ) kullanılarak tedavi edilmektedir.

 

Bölümüzde yapılan ameliyatlar:

-Beyin tümörleri ameliyatları,

-Endoskopik hipofiz tümör ameliyatları,

-Beyin damar sistemi hastalıklarının (anevrizma, kavernom, AVM) ameliyatları,

-Beyin kanamalarına yönelik ameliyatlar,

-Baş, omurga ve periferik sinir travmatik yaralanmalarına yönelik ameliyatlar, her türlü beyin, omurilik ve omurga enfeksiyonlarının cerrahi ve medikal tedavisi,

-Omurga, omurilik ve periferik sinir tümörleri ve kistleri ameliyatları,

-Bel, sırt, boyun fıtıklarına (disk hernileri), kanal darlıklarına( spinal stenoz) ve omurga kaymalarına (listezis) yönelik ameliyatlar,

-Periferik sinir sıkışmalarına (tuzak nöropatilere) yönelik ameliyatlar,

-Hidrosefali ameliyatları,

-Doğuştan gelişimsel bozukluklara yönelik ( meningosel, meningomiyogosel, ensefanosel, kraniyosinoztozis, gergin omurilik sendromu, dermal sinüs vb.) ameliyatlar,

-Fonksiyonel nöroşirurji (tirigeminal nevralji, hemifasiyal spazm) ameliyatları hastanemizde yapılmaktadır.

Bölüm Doktorlarımız

Op. Dr. İbrahim ŞENTÜRK
Beyin ve Sinir Cerrahisi
Op. Dr. Ekrem Yalçın
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Beyin Ve Sinir Cerrahi Hakkında Son Yazılarımız